RESMİ KURUMLAR
     UYAP BİLİŞİM SİSTEMİ

    Adalet Bakanlığı olarak “e-devlet” sisteminin bir parçası olacak olan “e-adalet” sisteminin kurulması suretiyle, zaman kaybetmeden adaletin, en doğru şekilde yerine getirilerek, vatandaşın mağdur olmasının engellenmesi. Türkiye Cumhuriyeti Adli Sisteminin işleyişinin güvenirliğini ve doğruluğunu koruyarak sisteme hız kazandırılmak suretiyle doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşılarak doğru kararlar alınıp, sevk ve idarenin en verimli şekilde yerine getirilebilmesi amacı ile UYAP projesi geliştirilmiştir.

   UYAP Bilişim Sistemi yargı birimlerinin ve Adalet Bakanlığının merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandırmayı, güvenilirliğini arttırmayı ve kurumu kâğıtsız ortama taşımayı hedefleyen bir bilgi sistemi olup tüm yargı birimlerinin her türlü yargısal ve idari faaliyetleri UYAP otomasyonu sayesinde elektronik ortamda yürütülebilir hale gelmiştir.. Detaylı bilgi için www.uyap.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
    BİLGİ İŞLEM ŞEFLİĞİ GÖREVLERİ

    Bilgi İşlem Şefliğinin görevleri sorumlu olduğu cihazların bakım ve onarımı yapmak veya yaptırmak, sistemsel sorunlara 123, 124, 124-1, 125, 145 ve 150 sayılı genelgeler ile UYAP ve SEGBİS'e İlişkin Mevzuat kapsamındaki yetki ve sorumlulukların sınırı ile çözüm üretmek olarak kısaca açıklanabilir.
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Bakırköy Adliyesi Bilgi İşlem Şefliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →Tasarım:Mesut Yıldırım←